۵ روش تشخیص عسل طبیعی (ویدیو)
تشخیص عسل طبیعی

۵ روش تشخیص عسل طبیعی (ویدیو)

تشخیص عسل طبیعی ؟ یکی از سوالاتی زیاد در سایت پرسیده شده یا حضوری از بنده پرسیده میشود روش تشخیص عسل طبیعی و تقلبی هست روش های زیادی در بین مردم برای تشخیص عسل طبیعی و تشخیص عسل تقلبی گفته میشود بنده هم قبلا در چند نوشته مختلف درباره راه های تشخیص عسل طبیعی مطالبی را نوشته ام و صد البته که مهمترین روش آزمایش عسل طبیعی است.

عسل طبیعی یعنی عسلی که زنبور آنرا جمع آوری کرده باشد یعنی شهد گلهای مختلف را خورده و در معده هود فراوری کرده و سپس در خانه های شش ضلعی کندو ریخته باشد و عسل تقلبی یعنی اینکه یا کلا زنبور در تولید آن نقشی نداشته و در دیگ با ترکیب آب و شکر و اسانس درست شده باشد یا اینکه به عسل طبیعی شکر و سایر شیرین کننده های ارزان قیمت اضافه شده باشد.

اما در اینجا میخواهم شما را دعوت کنم تا یک ویدیو را ببینید . در این ویدیو ۵ روش برای تشخیص عسل طبیعی گفته میشود و این روشها بر روی عسل طبیعی و عسل تقلبی اجرا میشود تا شما ببینید و بهتر متوجه تفاوت عسل طبیعی و عسل تقلبی بشوید.

روش اول مشخص شدن عسل طبیعی مقایسه قیمت هست از قدیم هم گفتن هیچ ارزانی بی حکمت نیست هیچ گرانی بی علت نیست.

روش دوم تشخیص عسلِ طبیعی این است که ظرف عسل را سرو ته کنید یا با یک قاشق مقداری عسل را بردارید و در ظرف بریزید عسل طبیعی بطور پیوسته از قاشق تخلیه میشود اما عسلی که شکر یا … قاطی دارد بصورت منقطع خالی میشود.

روش دیگر برای تشخیص عسل طبیعی آن است عسل را در ظرف آب با دمای معمولی بریزیم عسل طبیعی ته نشین میشود اما عسل تقلبی در حین فرو رفتن در آب شروع به حل شدن در آب می کند.

تشخیص عسل طبیعی
تشخیص عسل طبیعی

راه دیگر برای تشخیص عسل طبیعی آن است که در ظرف در دار آب و عسل بریزیم و تکان بدهیم اگر عسل طبیعی باشد کف ریز و به هم پیوسته ای روی آن ایجاد میشود که زیاد طول میشکد تا از بین برود اما اگر عسل تقلبی باشد کف تشکیل شده حباب های درشت دارد و زودتر هم از بین میرود.

یکی از نشانه های دیگر طبیعی بودن عسل رس بستن است که قبلا در اینجا در موردش نوشته ام. رس بستن عسل و فرق آن با شکرک

این مطلب را هم بخوانید : از کجا بفهمیم عسل طبیعی است

0 0 votes
به این مطلب امتیاز بدهید
عضویت
اطلاع رسانی
0 نظر خود را بنویسید
Inline Feedbacks
View all comments