You are currently viewing عسل وحشی
عسل وحشی

عسل وحشی

عسل وحشی

این روز ها واژه عسل وحشی در اینترنت زیاد دیده میشود که به آن عسل کوهی یا جنگلی هم میگویند. و عده ای ادعای آن را دارند که عسل وحشی دارند و عسل را از دل صخره ها در کوه یا از بین تنه درختان در جنگل بدست می آورند. منظورشان آن است که این عسل توسط زنبور های داخل کندو نیست و بدلایلی که برای خودشان محترم هست معتقد هستند که این عسل کوهی یا جنگلی خواص بیشماری دارد و بسیار از عسل های درون کندو بهتر است .

عسل وحشی
عسل وحشی

عسل جنگلی

خب در اینکه میشود عسل جنگلی به دست آورد شکی نیست بالاخره میشود در دل طبیعت و در لابلای سنگ ها و درخت ها یک مجموعه زنبور عسل پیدا کرد که جایی خانه کرده اند و میشود رفت و خانه این زنبور ها را خراب کرد و با زحمت بسیار عسل بدست آورد و اسمش را عسل جنگلی یا کوهی یا وحشی گذاشت!

عسل جنگلی
عسل جنگلی

عسل درختی

اما از طرفی میشود داخل کندو هم شاخهای درخت یا تکه ای سنگ گذاشت تا زنبور عسل شان هایش رو روین آن بسازد و اسمش را بگذاریم عسل وحشی!!
کاری که خوشمان بیاید یا نیاید عده ای انجام میدهند و سر مردم را کلاه میگذارند و عسل را با قیمت زیاد به مشتری میفروشند.

عسل درختی
عسل درختی

خواص عسل وحشی

در اینکه آیا عسل های کوهی ( به فرض اینکه واقعا وحشی باشد) آیا برتری بر عسل طبیعی داخل کندو دارد یا خیر جای بحث هست کسانی که عسل جنگلی میفروشند ادعا میکنند زنبور های وحشی (منظور زنبورهایی که درون کندو نیستند) آرامش دارند از مزاحمت های انسانی بدور هستند از دکل های مخابراتی به دور هستند و عسل بهتری تولید می کنند!!
از طرفی کسانی که کندو دارند معتقد هستند زنبور های درون کندو در آرامش بیشتری هستند و زنبور دار در سرما و گرما به کمک زنبور ها می آید در برابر آفت ها از آنها نگهداری میکند و دارو میدهد و بنابراین عسل بهتری دارند!

اما به نظر بنده این فرضیه ها هیچ کدام به راحتی قابل اثبات نیستند بودن زنبور در کندو یا تنه درخت را نمی توان به کیفیت عسل ربط داد. چه بسیار کندو هایی که به دور از سر و صدا و دکل مخابراتی و … در دل طبیعت آرام قرار دارند برعکسش هم وجود دارد.
برای آنکه بفهمیم آیا برتری در این زمینه وجود دارد یا خیر لازم است بتوانیم عسل وحشی و کندویی مربوط به یک منطقه جغرافیایی و یک بازه زمانی خاص را به آزمایشگاه پیشرفته بدهیم تا درباره خواص مواد درون آنها تحقیق انجام بشود.

عسل در ویکیپدیا

بنده تا کنون چنین تحقیقی را ندیده ام.
به هر حال درمورد خواص عسل کوهی یا وحشی عباراتی مانند سطر های زیر را میتوانید در اینترنت ببینید یا از فروشندگان عسل بشنوید :

“خواص درمانی عسل کوهی وحشی : اگر عسل وحشی همیشه و به اندازه مصرف کنید بدنتان را بیمه می کنید در برابر سلولهای سرطانی زیرا عسل کوهی ضد سرطان است به دلیل آنتی اکسیدان های بسیار زیاد. قوی ترین آنتی بیوتیک طبیعی است.

یک قطره از این عسل را درون چشمی ریزند و تمام میکروی های چشم را نابود میکند.خوانندگان این مطلب و یا افرادی که قصد استفاده از این دستورات را دارند توجه کنند که حتما باید عسل مورد استفاده کوهی وحشی باشد. و از ریختن خودسرانه هر عسلی به نام وحشی که از افراد غیر معتمد تهیه کرده اید خودداری کنید. زیرا تنها عسل کوهی وحشی است که همهی این خواص ها را دارد . اگر عسل شکری یا عسل تقلبی استفاده کنید قطعا خسارات جبران ناپذیری را متوجه خودتان خواهید کرد.

قدرت حافظه را افزایش میدهد و مناسب افزایش هوش است.
عسل کوهی برای بیماری های پوستی معجزه کننده است.
درمانی بسیار موثر برای زخم معده و زخم روده است .
برای ناتوانی جنسی و افزایش قوای جنسی یک درمانگر طبیعی ویژه است.

افراد دچار آسم عسل کوهی را در برنامه غذایی خود جای دهند.
افرادی که تحت شیمی درمانی هستند روزانه ۲ قاشق غذاخوری از این عسل ناب در برنامه خود قرار دهند.
برای عفونت های زنانه مرحم و درمان بسیار ویژه ای است .
افراد دیابتی نیز با خیال اسوده از عسل کوهی وحشی استفاده کنند.”

خب واقعیت این است که این خواص برای عسل طبیعی درون کندویی هم گفته میشود.
مثلا عسل طبیعی چه از درون کندویی و چه از نوع وحشی دارای خواص زیادی است و بدن را تقویت میکند تا بدن در برابر بیمار شدن مقاومت کند یا اگر بیمار شده باشد زودتر خوب بشود. هرچند به نظرم در مورد خواص عسل گاهی زیاده روی میشود اما پیشنهادم به شما این است که عسل را از افراد مورد اطمینان بگیرید تا عسل طبیعی به شما بدهند و از خواص آن بهره مند شوید

این مطالب را هم بخوانید : جو دوسردرمان معده درد با عسل

نحوه برداشت عسل وحشی از روی درخت

در فیلم زیر تصویر مردم بومی را میبینید که اقدام به برداشت عسل کوهی در روی درخت می کنند (توصیه میکنم این ویدیو را ببینید)

3.5 13 votes
به این مطلب امتیاز بدهید
عضویت
اطلاع رسانی
6 نظر خود را بنویسید
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
عاطفه
7 ماه گذشته

خوزستان هستم.کندو از درخت جدا کردم اما توی لانه های پراز زنبور و نوزاد زنبور سفسد رنگ هست چطور جداشون کنم

عرفان
2 سال گذشته

سلام ما در خوزستان زندگی میکنیم و توی باغمون روی درخت یه کندو با طول۳۰ و عرض ۱۵ سانت پیدا کردیم میخوایم بدونیم چه زمانی برداشت کنیم که پر عسل باشه؟

Admin
Reply to  عرفان
2 سال گذشته

سلام معمولا وقتی گل های منطقه کم میشه برداشت انجام میشه . با توجه به اینکه جنوب هستید و ممکنه همیشه در منطقه گل باشه هر زمان بردارید اوکیه

زهرا
4 سال گذشته

واقعا عسل اصل خیلی کم پیدا میشه

Admin
Reply to  زهرا
4 سال گذشته

متاسفانه درست می فرمایید

زهرا
4 سال گذشته

ممنون.

اینروزا که همه کپی میکنن متاسفانه