You are currently viewing شامپو سبغ
شامپو سبغ

شامپو سبغ

آیا استفاده از شامپو سبغ برای کودکان خوبه ؟

این سوالی است که در این پست به آن می پردازیم. یکی از جدید ترین و محبوب ترین شامپو های گیاهی که به سرعت به فروش بالایی دست پیدا کرد شامپو سبغ اصل می باشد و با توجه به خواص درمانی بی نظیر برای ریزش موها این سوال ممکن است که در ذهن خریداران به وجود بیاید که آیا شامپو سبغ برای کودکان مفید است یا خیر ؟

این موضوع از این رو حائز اهمیت است که ممکن است قصد جایگزینی شامپو بچه با شامپوی فوق قوی گیاهی سبغ وجود داشته باشد و در این حین اینکه آیا این محصول برای کودکان مفید است یا نه و یا اینکه دارای عوارض و مضرات احتمالی برای کودکان می باشد سوالاتی است که پاسخ آنها را ادامه خواهیم داد.

همانطور که می‌دانید این شامپو از ترکیبات گیاهی متعدد و روغن های درمانی برای توقف ریزش موها و کمک به رویش مجدد و افزایش سرعت رشد مو ساخته شده است و اینکه بدانیم شامپو سبغ از چی ساخته شده برای پاسخ به سوال ما کمک کننده و مفید می باشد.

ابتدا به این موضوع می پردازیم که به چه دلیل قصد استفاده از این شامپو برای کودکان را داریم ؟زیرا همانطور که گفتیم مهمترین خواص این شامپو درمان ریزش مو می باشد.ریزش مو در کودکان به ندرت اتفاق می‌افتد و اگر کودک شما دارای ریزش مو میباشد بهتر است تا مشکل را به صورت ریشه ای بررسی و درمان کنید. زیرا فولیکول مو های کودکان در بهترین و قوی ترین حالت ممکن قرار دارد و ریزش موی کودکان می تواند ناشی از کمبود برخی ویتامین ها و مواد معدنی و یا برخی بیماری‌های زمینه ‌ای باشد.
در این موارد مشورت با پزشک کودکان برای شما مفید است.موضوع دیگر در خصوص استفاده از این شامپو برای کودکان در نظر بگیرید این است که ترکیبات این شامپو به دلیل پاکسازی پوست کف سر ممکن است باعث ایجاد خارش کوتاه مدت در بزرگسالان شود و کودکان ممکن است تحمل این خارش را نداشته باشند.

بنابراین چنانچه کودک شما دارای حساسیت های پوستی و یا خارج کف سر در می باشد ممکن است با استفاده از این شامپو خارش بیشتر شود.

این که این شامپو صرفاً گیاهی است دلیل کافی برای استفاده از آن جهت درمان مشکلات ریزش مو در کودکان نیست.روغن کندش یک روغن گیاهی بسیار قوی برای کمک به رویش مجدد و توقف ریزش مو هاست که در ترکیبات شامپو سبغ بکار رفته است. اما همین روغن برای پوست‌های حساس ممکن است ایجاد التهابات کوتاه مدت کند و بنابراین در نظر داشته باشید که برای استفاده از آن کمی محتاط باشید.

کدام نوع شامپو سبغ برای کودکان مناسب است ؟

با توجه به موارد گفته شده در بالا چنانچه قصد استفاده از شامپو سبغ برای کودک خود را دارید ابتدا نوع موی کودک را شناسایی کنید.شامپو سبغ برای موهای چرب تفاوت فرمولاسیونی با شامپو سبغ برای موهای خشک و معمولی را دارد.دلیل این امر نیز کنترل چربی در موهای چرب است و انتخاب شامپو نادرست می تواند موجب تشدید چربی شود.شامپو سبغ حصاری نیز گزینه مناسب تری نسبت به انواع شامپو های متفرقه در بازار می باشد.زیرا دارای هولوگرام تولید کننده می باشد و نوع تقلبی آن کمتر در بازار وجود دارد.

شامپو سبغ
شامپو سبغ

عوارض مصرف شامپو سبغ برای کودکان

همانطور که گفتیم به دلیل استفاده از روغن اسپند و روغن کندش ایجاد خارش بسیار کوتاه مدت امری طبیعی است و بزرگسالان به راحتی می توانند این موضوع را تحمل کنند اما ممکن است تحمل آن برای کودکان کمی دشوار باشد.

چنانچه برای درمان شپش و موخوره کودکان از شامپو سبغ استفاده کنید باید بدانید که این شامپو درمان تکمیلی برای شپش موی سر و موخوره می باشد.

شامپو سبغ
شامپو سبغ

بنابراین برای درمان قطعی شپش استفاده از سرم های مخصوص توصیه می شود. همچنین به دلیل بالا بودن سرعت رشد مو در کودکان چنانچه کودک شما به موخوره مبتلا شده است این موضوع را می توانید به کوتاه کردن موها و نوک گیری آن ها درمان کنید.

طریقه مصرف شامپو سبغ برای بچه ها

با توجه به موارد گفته شده در بالا استفاده از این شامپو برای کودکان چندان توصیه نمی شود اما ممکن است که کودک شما به هیچ کدام از موارد گفته شده در بالا حساسیت نداشته باشد و جهت پرپشت شدن موها و افزایش قطر ساقه مو می توانید از آن استفاده کنید.

شامپو سبغ
شامپو سبغ

در این موارد می توانید ابتدا مقدار بسیار کمی از این شامپو را بصورت رقیق برای کودک خود استفاده کنید و چنانچه واکنش خاصی به آن نداشته و حساسیتی متوجه اون نشد می‌توانید از این شامپو برای کودکان استفاده کنید.

همچنین گول تبلیغات فریبنده فروشندگان این محصول در خصوص نداشتن منع استفاده برای کودکان را نخورید و تنها با رعایت موارد بالا میتوانید از این شامپو برای کودک خود استفاده کنید.
منبع : kalamal.com

2.5 2 votes
به این مطلب امتیاز بدهید
عضویت
اطلاع رسانی
0 نظر خود را بنویسید
Inline Feedbacks
View all comments