You are currently viewing آموزش ساخت اسلایم با خمیر دندان | 3 روش ساخت عالی
ساخت اسلایم

آموزش ساخت اسلایم با خمیر دندان | 3 روش ساخت عالی

اسلایم فقط وسیله‌ای برای بازی نیست بلکه به عنوان وسیله ضد استرس نیز شناخته می‌شود. در اصل برای درست کردن اسلایم شما به بوراکس نیاز دارید اما با پیشرفت علم و تکنولوژی، نبود بوراکس مسئله‌ی بزرگی نخواهد بود و شما با وسایل دیگری می‌توانید به ساخت اسلایم بپردازید. در این مقاله می‌خواهیم به آموزش ساخت اسلایم با خمیر دندان در سایت هزارگیاه بپردازیم .

آموزش ساخت اسلایم با خمیر دندان و نمک

اسلایم به عنوان یک خمیر بازی از جنس پلیمر شناخته می‌شود. این خمیر بازی حالت ژلاتینی داشته و هنگامی که هوا به لایه‌های آن وارد می‌شود، صداهای خاصی را تولید می‌کند. این خمیر بازی پلیمری بسیار برای کودکان جذاب است و به بزرگسالان نیز حس خوب و آرامش می‌دهد. بازی با اسلایم فواید زیادی دارد از جمله آن‌ها تقویت عضلات دست کودکان و آرامش است.

اسلایم معمولاً با بوراکس درست می‌شود ولی در صورت نبود این مده می‌توان از خمیر دندان و نمک نیز استفاده کرد. اگر می‌خواهید با خمیر دندان این ماده پلیمری را بسازید با ما همراه باشید.

 • ابتدا مقدار مشخصی خمیر دندان را با آب ترکیب کرده و به خوبی هم بزنید تا کاملاً ترکیب شوند.
 • اگر احساس کردید که مواد بسیار رقیق است باید مقداری خمیردندان به آن اضافه کنید.
 • بعد از ترکیب خمیردندان و آب نمک را اضافه کرده و به خوبی با یکدیگر مخلوط کنید.
 • به مدت دو روز در ظرف را بسته و ثابت نگه دارید.
 • بعد از دو روز مشاهده می‌کنید که اسلایم شما آماده بازی شده است.

این روش بسیار راحت است و شما به وسایل خاصی نیاز ندارید اما باید در اندازه مواد استفاده شده دقت کنید. اگر این مواد را زیادی یا بسیار کم استفاده کنید، اسلایم شما چسبندگی بیش از حد پیدا می‌کند و خراب می‌شود.

آموزش ساخت اسلایم با خمیر دندان با لاکچری تویز هیچ کاری ندارد و شما فقط باید مواد اولیه را به مقدار لازم ترکیب کنید تا اسلایم بسازید اما این اسلایم به هیچ عنوان شبیه اسلایم‌های فروشگاهی نمی‌باشد و فقط شما می‌توانید چند دقیقه برای بازی آن‌ها را درست کنید. اسلایم‌های خانگی بعد از چند دقیقه حالت چسبناک پیدا کرده و به دست شما می‌چسبد در نتیجه از کیفیت بالایی برخوردار نیستند.

آموزش ساخت اسلایم با خمیر دندان
آموزش ساخت اسلایم با خمیر دندان

روش نگهداری از اسلایم با خمیر دندان و نمک

ساختن اسلایم بسیار آسان‌تر از نگهداری آن است، چون اگر به درستی از آن نگهداری نکنید زحمات شما به باد می‌رود. برای اینکه عمر اسلایم شما بیشتر باشد و حالت خود را از دست ندهد باید به موارد زیر دقت کنید:

 • زمانی که با اسلایم بازی نمی‌کنید باید آن را در ظرف در بسته نگه دارید تا در مجاورت هوا قرار نگیرد.
 • برای جلوگیری از کثیفی و خرابی اسلایم قبل و بعد از بازی با آن دست‌ها خود را بشویید.
 • اسلایم را در هوای سرد و خشک نگهداری کنید (اگر در گرما نگهداری شود، شل می‌شود و خاصیت بازی را از دست می‌دهد)
 • بر روی سطوح تمیز با آن بازی کنید.

اسلایم‌ها انواع مختلفی دارند و هرکدام روش جداگانه‌ای برای نگهداری را باید رعایت کنند. بعد از خرید اسلایم مورد نظر از فروشنده درخواست کنید تا روش نگهداری مناسب را به شما توضیح دهد تا به مشکل برخورد نکنید.

آموزش ساخت اسلایم با خمیردندان و شامپو

این اسلایم همانند اسلایم موجود در بازار نمی‌باشد اما شما با بازی با این اسلایم لذت خواهید برد، در هر صورت اسلایم‌ها انواع متنوعی دارند که بازی با هرکدام لذت خاص خودش را دارد. برای سخت این اسلایم حتماً از شامپو و خمیر دندان غلیظ استفاده کنید در غیر این صورت مواد شما رقیق و دور ریختنی می‌شود. اگر می‌خواهید اسلایم را با خمیردندان و شامپو درست کنید باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • در ابتدا نصف فنجان شامپو را در کاسه بریزید (از شامپوهای غلیظ خمیری استفاده کنید)
 • می‌توانید برای ظاهر قشنگ‌تر به آن رنگ و اکلیل اضافه کنید.
 • به شامپو مقداری خمیر دندان سفید یا ژله‌ای اضافه کنید. (به همان اندازه‌ای که شامپو استفاده کردید، خمیر دندان بریزید)
 • سپس هر دو را ترکیب کنید تا موادی یکدست تهیه شود.
 • غلظت و رقیقی آن را می‌توانید با مقدار شامپو و خمیردندان کنترل کنید.
 • اسلایم شما آماده بازی است.

برای درست کردن اسلایم بادوام‌تر بهتر است به جای خمیردندان از چسب چوب استفاده کنید تا اسلایم با کیفیت‌تری را بسازید. طول عمر اسلایم به موادی اولیه آن بستگی دارد و اسلایم‌هایی که از خمیردندان و شامپو تهیه‌ می‌شوند عمر بهتری نسبت مواد دیگر دارد. تمامی این کار کثیف کاری دارند که به شما پیشنهاد می‌دهیم، اسلایم مورد نظر را به بهترین کیفیت از فروشگاه اسلایم لاکچری تویز خریداری کنید.

آموزش ساخت اسلایم با خمیر دندان و شکر

همه این آموزش ها داخل سایت luxurytoys.ir به صورت حرفه ای آموزش داده شده است. در هر صورت استفاده از بوراکس بهتر از موارد بالا است، استفاده از چسب و چوب و بوراکس اسلایمی با کیفیت به شما می‌دهد اما اگر بخواهیم صادقانه با شما صحبت کنیم ساختن اسلایم با خمیردندان زیاد جالب نخواهد بود و به زودی خراب می‌شود. در نتیجه بهتر است یک اسلایم زیبا را خریداری کنید چون قیمت بوراکس برای تهیه یک اسلایم نمی‌ارزد. در ادامه با آموزش ساخت اسلایم با خمیر دندان و شکر با ما همراه شوید.

 • مقداری خمیردندان ترجیحاً سفید یا ژله‌ای را داخل ظرف بریزید.
 • مقداری شکر به آن اضافه کنید.
 • ترکیب را به خوبی هم بزنید تا شکر با خمیردندان به خوبی ترکیب شود و دانه‌های آن قابل مشاهده نباشد.
 • کم کم حالت اسلایمی را مشاهده می‌کنید اما فعلاً این ماده چسبناک است.
 • به مدت دو روز آن را در جای ساکن نگهداری کنید.
 • اکنون اسلایم شما آماده است.

این روش زیاد توصیه نمی‌شود چون مواد کاملاً حالت چسبناک دارد و به دستان شما نیز می‌چسبد. همان‌طور که گفتیم این روش‌ها به هیچ عنوان اسلایم داخل فروشگاه‌ها را به شما تحویل نمی‌دهند و به زودی خراب می‌شوند شما باید یا از بوراکس استفاده کنید یا اسلایم مورد نظر را از فروشگاه مطمئن خریداری کنید در غیر این صورت اسلایم شما به دستانتان هنگام بازی می‌چسبد. برخی از فروشگاه های اسلایم بزرگ مثل فروشگاه اسلایم لاکچری تویز ، امیزینگ تویز، وسوسه اسلایم، فروشگاه اسلایم رنگین کمان، ام اسلایم، پینک شاپ و … می باشند.

آموزش ساخت اسلایم
آموزش ساخت اسلایم

خرید اسلایم از فروشگاه معتبر

شما را با آموزش اسلایم با خمیر دندان به روش‌های مختلف آشنا کردیم در صورتی که همان‌طور که گفته شد استفاده از این روش‌ها به شما اسلایمی یک بار مصرف را تحویل می‌دهد و نمی‌توانید از بازی با آن لذت ببرید. برای تهیه اسلایم با کیفیت باید از موادی مثل چسب چوب و بوراکس استفاده کنید تا بتوانید اسلایمی باکیفیت تهیه کنید. هزینه بوراکس کمی گران است و. شما می‌توانید به جای خرید این مواد آن را از فروشگاهی مطمئن سفارش دهید.

فروشگاه اسلایم لاکچری تویز با همه جوره و همه ساعته به شما کمک می‌کند تا اسلایم مورد نظر را خریداری کنید. اسلایم انواع مختلفی از جمله اسلایم کره‌ای ، اسلایم پفکی ، اسلایم خامه‌ای ، اسلایم برفی ، اسلایم آدامسی و غیره مثل واتر اسلایم دارد که هرکسی نمی‌تواند مدل دلخواه خودش را درست کند برای همین به شما پیشنهاد می‌کنیم تا از فروشگاه معتبری اسلایم مورد نظر خود را خریداری کنید.

3.9 12 votes
به این مطلب امتیاز بدهید
عضویت
اطلاع رسانی
2 نظر خود را بنویسید
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
زهرا
2 سال گذشته

آموزش طرز ساخت اسلایم با خمیر بازی هم بگذاربد ممنونم

هانیه
2 سال گذشته

واقعا عالی بود ممنونم لاکچری تویز لطفا آموزش ساخت اسلایم با نمک و شامپو هم داخل سایت قرار دهید