راهنمای خرید آجیل شب یلدا
راهنمای خرید آجیل شب یلدا

راهنمای خرید آجیل شب یلدا

راهنمای خرید آجیل شب یلدا متنی است که باید قبل از خرید آجیل شب یلدا آنرا بخوانید! در زمان خرید آجیل یک سری نکات را باید رعایت کرد :

۱- برای خرید آجیل شب یلدا سعی کنید آجیل را به اندازه مصرفتان بخرید تا در خانه نماند و تا تازه هستند از آنها استفاده کنید. آجیل به دلیل روغن زیادی که دارد خیلی زود خراب و فاسد می شود. حتما قبل از خرید آجیل با خوردن چند دانه از آنها از کیفیت طعم و تازه بودنش مطمئن شوید.

۲- برخی از فروشگاه ها مستقیما آجیل را از کشاورزان می خرند بنابراین کیفیت آجیل بسیار بالاست همچنین در فروشگاه های بزرگ اغلب آجیل ها در ظرف های مخصوصی نگه داشته میشوند زیرا آجیل نباید در هر ظرفی نگه داری کرد. اما باز هم شما قبل از خرید آجیل چند دانه از آنها را تست کنید یا از فروشندگان بپرسید که این آجیل ها تازه هستند یا خیر.(البته انتظار نداشته باشید بگویند تازه نیست!!)

۳- در خرید آجیل شب یلدا آجیل هایی را که مزه ی ترش دارند و بوی نامطبوعی میدهند نخرید. حتی اگر آجیل خریدید و در منزل متوجه ترش بودن آنها شدید فورا آجیل ها را پس بدهید آجیل ترش باعث بیماری میشود.

۴- همیشه سعی کنید آجیل خام یا دست کم، کم نمک بخرید. دقت کنید زیرا گاهی اوقات برای پنهان کردن ترش بودن و بوی بد آجیل به آنها نمک میزنند پس سعی کنید همیشه ترجیحا آجیل خام بخرید. (صد البته نمک برای شما ضرر هم دارد و آجیل خام بسیار سالم تر است)

راهنمای خرید آجیل شب یلدا

۵-پس از خرید آجیل بهترین جا برای نگه داری آجیل در یخچال یا جاهای خنک است. آجیل را باید در ظروف در بسته که هوا وارد آن نشود قرار دهید و آن را در یخچال نگه داری کنید میتوانید به مدت ۳ ماه آن ها را فریزر نگهداری کنید.

۶- میتوانید آجیل خام بخرید و خودتان در خانه آجیل ها را بو بدهید. آنها را در ماهی تابه یا فر قرار دهید و با دمای پایین آنها را بو بدهید در حین بو دادن آجیل ها باید مواظب باشید تا نسوزند چون آجیل های سوخته طعم بسیار بدی دارند.

۷- به هر حال در شب یلدا آجیل های فراوانی را مصرف میکنیم پس بهتر است علاوه بر خرید آجیل در خوردن آن هم دقت کنیم. آجیل ها را با میوه های خشک مخلوط کنید تا تنقلات سالم تری داشته باشید. میتوانید از آجیل ها و دانه های روغنی در سالادها، همراه با کباب یا سیب زمینی سرخ کرده استفاده کنید. آجیل ها را خرد کنید و در تهیه نان، بیسکوییت و … از آنها استفاده کنید.

این مطالب را هم مطالعه نمایید : آجیل شب یلداشب یلدا

0 0 votes
به این مطلب امتیاز بدهید
عضویت
اطلاع رسانی
0 نظر خود را بنویسید
Inline Feedbacks
View all comments