You are currently viewing تزیین هندوانه شب یلدا

تزیین هندوانه شب یلدا

تزیین هندوانه شب یلدا : هندوانه از اجزا اصلی سفره شب یلدا می باشد رای مراسم شب یلدا حضور یک هندوانه قرمز امری واجب و ضروریست که نمی توان منکرش شد. در گذشته هندوانه ای خریده میشد و در شب یلدا آنرا قاچ می کردند و اگر قرمز و شیرین بود نشانه خوب و خوش شانسی بود . (البته اکثرا سفید و بیمزه بود) ولی شاید قاچ کردن معمولی و گذاشتن برشها توی یک سینی و یا کاسه خیلی تکراری باشد چرا که همه ما دوست داریم سفره شب یلدایی متفاوت و باسلیقه داشته باشیم.

در سالهای اخیر هم هندوانه های قرمز و شیرین و تزیین هندوانه شب یلدا زیاد شده اینکه معمولا خانم های خانه هنرشان را برای تزیین هندوانه به کار میگیرند و هندوانه ای زیبا برای سفره شب یلدا تزئین می کنند . هر سال فردای شب یلدا اینستاگرام و فیس بوک و … پر می شود از عکس های هندوانه های زیبایی که توسط مردم تزیین شده اند. من هم برای اینکه از قافله عقب نمانم و سایت هزارگیاه این مطلب را هم در خود داشته باشد تصمیم گرفتم در این نوشته تصاویر برگزیده از هندوانه های تزیین شده شب یلدا را از اینترنت جمع آوری کنم و در اختیار شما قرار دهم. (خودم که هنرش را ندارم!) با ذکر این نکته که در انتخاب تصاویر سعی کرده ام تصاویر کاربران آماتور را انتخاب کنم . حقیقتش تصاویر حرفه ای ها آدم را از زندگی نا امید میکند!!

خب البته برای تزیین هندوانه شب یلدا هم میشه از ابزار های حرفه ای استفاده کرد و هم میشه با همین چاقو و چنگال معمولی کار را راه انداخت در این قسمت هم سعی کردم گزینه دوم را انتخاب کنم و خرج سر دستتون نگذارم. برای تزیین میتونید دو حالت شوخی یا جدی رو در نظر بگیرید در حالت تزیین شوخی لزومی نداره طرح شما دقیق در بیاد اما در حالت جدی خب لازم هست طرحتون واقعا خب و درست دربیاد و این مورد به انتخاب خودتون!

با این هندوانه با نمک شروع میکنم من خودم خیلی ازش خوشم اومد و ساده هم هست!

تزیین هندوانه شب یلدا با نمک

عکس دوم هم به نظرم جال بود یک هندوانه تزیین شده به شکل کیک !

تزیین هندوانه شب یلدا شکل کیک

تصویر بعدی اگر چه کوچیک هست اما مشخصه که جریان چیه .

تزیین هندوانه شب یلدا باحال

گزینه بعدی تزیین هندوانه شب یلدا شکل سبد است که قشنگه فقط یکم تکراری شده!

تزیین هندوانه شب یلدا شکل سبد

این عکس هم مثل قبلی هندوانه شب یلدا بشکل سبد تزیین شده اما خب کمی خلاقیت درش وجود داره و متفاوت با قبلی شده!

تزیین هندوانه شب یلدا شکل سبد

تصویر بعدی هم اگر سبیل های خرگوشه را ندید بگیریم قشنگ شده .

تزیین هندوانه شب یلدا شکل خرگوش

یک هندوانه دیگه که به شکل کیک تزنین شده این از قبلی کاربردی تر هست و میهمانان به راحتی قاچ های هندوانه را برمیدارند و میل میکنند!

تزیین هندوانه شب یلدا شکل کیک

در نهایت اگر میخواهید به سفره یلداتون رنگ عشق بدید این آخری به کارتون میاد!

تزیین هندوانه شب یلدا با عشق

همیشه شیرین کام باشید.

این مطالب را هم بخوانید ضرر نمیکنید!! شب یلداآجیل شب یلدا

[box type=”shadow” ]لطفا نظر خود را درباره این مطلب بنویسید همچنین اگر تصاویری دارید که دوست دارید میتوانید برای من ارسال کنید تا به سایت اضافه کنم[/box]

0 0 votes
به این مطلب امتیاز بدهید
عضویت
اطلاع رسانی
2 نظر خود را بنویسید
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
زهره احمدي
4 سال گذشته

سلام . متن شما واقعا دلنشین بود . همچنین تصاویر انتخاب شده زیبا بودند. من از تصویر آخر بیشتر خوشم اومد. لطفا داستان های منقول در شب یلدا رو بنویسید!

Admin
Reply to  زهره احمدي
4 سال گذشته

ممنون از لطف شما. در مورد داستانها هم چشم