خانه » عسل موم دار نخرید

عسل موم دار نخرید

سلامت نیوز:مدیرعامل اتحادیه زنبورداران کشور با اعلام این مطلب گفت: کمیته*ای متشکل از اداره استاندارد، انجمن علمی زنبورعسل، اتحادیه زنبورعسل و بخش زنبورعسل به*دنبال استانداردسازی عسل تولیدی در کشور است.
عفت رئیسی سرحدی با اشاره به این موضوع که عسل را به*صورت موم*دار خریداری نکنید، افزود: اولویت عسل*هایی که در سطح شهر به*صورت موم*دار به فروش می*رسد، دارای مومی با درصدی از پارافین هستند که برای سلامت افراد زیان*آور است. وی خاطرنشان کرد: زنبورعسل برای تولید هر گرم موم، شش گرم عسل مصرف می*کنند. لذا تولیدکنندگان حقیقی عسل نیز معمولاً حاضر به فروش عسل با موم نیستند و از موم تولیدشده دوباره برای تولید عسل استفاده می*کنند.
رئیسی سرحدی ادامه داد: موم مصنوعی در کارگاه*های موم*سازی با ترکیب پارافین و موم طبیعی تولید می*شود.
وی ادعا کرد: برندهای مختلفی از عسل*های تقلبی در فروشگاه*های زنجیره*ای و میادین مشاهده می*شوند که دارای درصدی از عسل طبیعی و شکر غلیظ* شده هستند.
مدیرعامل اتحادیه زنبورداران کشور یادآور شد: فروشگاه*های زنجیره*ای به*دنبال کالاهایی هستند که بیشترین سود را برای آنها داشته باشد و عسل*های تقلبی را با سود 30 تا 40 درصد به فروش می*رسانند.
رئیسی سرحدی با بیان اینکه قیمت تمام*شده هر کیلوگرم عسل طبیعی 12 الی 15 هزار تومان است، تأکید کرد: با اختصاص مراکزی برای عرضه عسل طبیعی می*توان عسل طبیعی را به دست مصرف*کننده رساند و تولیدکننده نیز محصول خود را به قیمت مناسبی به فروش می*رساند.

عسل خالص و طبیعی هزارگیاه

 

2013-07-12T07:20:50+00:00

ثبت ديدگاه

*

code